FB Instagram
Nowe dania w restauracji bawełna

Nowe dania w menu Bawełny

Rok 2022 postanowiliśmy w Bawełnie powitać nowościami w menu! Nowe dania, nowe smaki, ta sama doskonała jakość i najlepsze produkty od lokalnych dostawców lub sprowadzane specjalnie ze słonecznej Italii!

W menu przygotowaliśmy min. Aksamitny krem z białych warzyw z wędzonym łososiem, doskonałą sałatę z marynowaną wołowiną, delikatną cielęcinę w sosie na bazie gruszek, wina i orzechów włoskich, ręcznie lepione retangoloni z owcami morza… i najlepiej jeśli odwiedzicie nas w Bawełnie i rozsmakujecie się osobiście  naszych nowościach!

Krem z białych warzyw 25zł
(rozgrzewający krem z pietruszki, selera, cebuli i kalafiora, gotowany na wywarze warzywnym, podawany z plastrami wędzonego łososia i prażonymi płatkami migdałów)

Bruschetta z kozim serem i orzechami włoskimi 33zł
(bruschetta z pieca opalanego drewnem, podawana z kozim serkiem twarogowym, tymiankiem i orzechami włoskimi w miodzie)

Insalata di manzo marinata 43zł
(kompozycja sałat z grillowaną polędwicą wołową marynowaną w musztardzie, podawana z płatkami Grana Padano, pomidorem cherry, czerwoną cebulą i dressingiem na bazie octu balsamicznego)

Ravioli z owocami morza 43zł
(7 sztuk pierożków barwionych atramentem kałamarnicy, nadziewanych farszem z ricotty, owoców morza, cebuli i czosnku, podawane z rukolą, papryczką chilli i masłem)

Strozzazpretti con pollo 45zł
(makaron w sosie śmietanowym na bazie białego wina, pieczarki brunatnej, cebuli szalotki, świeżych liści szpinaku z kawałkami kurzej piersi podawany z orzeszkami pinii i serem feta.

Scallopine di vitello con noci 69zł
(plastry cielęciny w sosie śmietanowo-serowym na bazie białego wina, gruszki, prażonych orzechów włoskich, bulionudrobiowego z włoszczyzną czosnku, cebuli szalotki i masła, podawane z rukolą